Mistrovství oblasti Morava 2024

17.06.2024

Minulý víkend, tedy 8. – 9. června 2024 u nás proběhlo Mistrovství oblasti Morava. Naši členové otestovali své síly v moravské a slovenské konkurenci a samozřejmě předvedli skvělé výkony! Atmosféra byla naplněná sportovním duchem, nadšením a vzájemnou podporou. Povzbuzovali je nejen jejich trenéři a rodiny, ale i místní fanoušci, kteří neváhali přijít a podpořit své favority. Organizační tým také odvedl skvělou práci, aby vše probíhalo hladce a bez problémů, a díky jejich úsilí se tento sportovní víkend stal nezapomenutelnou událostí.

Naše vítězné úspěchy

Mezi naše nejvýraznější úspěchy patří například vítězná osma mužů ve složení Sprinzl, Vančura, Dufek, Hönig, Lepier, Havlíček, Procházka, Blaha a Levíčková, která dominantním výkonem zvítězila s náskokem 13 sekund na druhou posádku Hodonína. Kluci si tak spravili chuť z poslední účasti na 111. Primátorkách, kde vyhráli malé finále. Navíc měli možnost závodit na naší nové Filippi osmě, kterou se nám podařilo zakoupit zejména díky podpoře firem MILT a Triexpert.

Dalšího výrazného úspěchu dosáhl dorostenec Lukáš Konečný, který opět potvrdil svou skvělou formu a v disciplíně skif zvítězil se slušným náskokem 5,5 vteřiny. Ve stejné disciplíně startovala i dorostenka Kristýna Kárová, které se také podařilo zvítězit s výrazným náskokem 6 vteřin na druhou skifařku.