Naši junoři zazářili na mezinárodní regatě Coupe de la Jeunesse

15.08.2024

O víkendu se v Račicích závodilo na juniorské mezinárodní regatě Coupe de la Jeunesse. Závod je speciální regatou pro juniorskou kategorii, navíc jen pro členské státy. Šampionátu se zúčastnilo všech 16 členských zemí.

Náš klub reprezentovali junioři Jan Lasota a Lukáš Konečný. Oba předvedli brilantní výkony a vezou si domů cenné kovy.

Jan Lasota

Honza startoval v párové čtyřce v sobotu i v neděli. V sobotní rozjížďce předvedli dominantní výkon a s přehledem postoupili do odpoledního finále.

V odpoledním finále svůj výkon zopakovali a s naprostým přehledem zvítězili. Navíc s výsledným časem 5:37.377, což je o zhruba 10 sekund rychleji než dosavadní oficiální světový nejrychlejší čas této disciplíny. I když klukům nejspíš světový nejrychlejší čas přiznán nebude, předvedli opravdu perfektní výkon, jelikož do celkového nejrychlejšího času elitní kategorie ztráceli pouhých 5 sekund.

V neděli svou dominanci opět potvrdili, když zvítězili jak v rozjížďce, tak i v odpoledním finále s velkým náskokem a časem 5:43.091, což byl opět rychlejší čas než platný rekord.

Lukáš Konečný

Lukáš startoval na závodech v pozici náhradníka, kteří mají svůj závod náhradníků již v pátek. Lukáš nicméně v pátečním závodě nestartoval, jelikož v sobotu usedl do osmy za nemocného Lukáše Zadáka. V této sestavě se klukům podařilo zvítězit v rozjížďce, tak i v odpoledním finále, kde svedli těsný souboj s posádkou Britů.

V neděli se již Lukáš navrátil zpět na skif a v závodě náhradníků se mu podařilo s přehledem zvítězit.

Klukům moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí do zbytku sezóny!